انواع حساب های معاملاتی بروکر آلپاری

یکی از مورد بحث‌ترین موضوعات در میان معامله‌گران حرفه‌ای، بحث حساب های معاملاتی بروکر آلپاری است. به عنوان یک تریدر قطعا می‌دانید که بروکر آلپاری جزء شناخته‌شده‌ترین بروکرهای حال حاضر در ایران است که خدمات مختلفی را به کاربران ارائه می‌دهد.این بروکر بیشتر از 250 ابزار معاملاتی را در پلتفرم های متاتریدر4 و متاتریدر 5 ارائه می‌دهد که در رقم زدن یک تجربه تکرارنشدنی از ترید در دنیای فارکس، نقشی انکارنشدنی ایفا می‌کنند. حساب‌های مختلفی هم در این سایت ارائه شده که نقل محافل است و این بروکر را به یکی از کامل‌ترین بروکرهای فعال در ایران تبدیل کرده و به کاربران این اجازه را می‌دهد تا براساس استراتژی و اهداف‌شان از حضور در بازارهای مالی می‌توانند به سراغ هرکدام از آنها بروند.

هرکدام از حساب های معاملاتی بروکر آلپاری ویژگی‌های مخصوص به خود را داشته که برای شروع فعالیت در آنها باید اطلاعات کاملی نسبت به آنها بدست آورید. از همین‌رو این مقاله را به معرفی انواع حساب های بروکر آلپاری اختصاص داده‌ایم. با ما همراه باشید. 

حساب های سایت آلپاری

در حال حاضر بروکر آلپاری بیشتر از 4 نوع حساب را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که به شرح زیر است: 

حساب استاندارد

حساب استاندارد در بروکر آلپاری در دو پلتفرم MT4 و MT5 ارائه می‌شود و تریدرها میتوانند به راحتی از آنها استفاده نمایند. اطلاعات لازم برای ترید در بازار فارکس را بدست آورند. دلار و یورو هم دو ارز پایه در این حساب بوده و حداقل معاملات باز در روز در این حساب 500 معامله است.

نکته جالب اینجاست که تنها 20 دلار برای شروع معامله در حساب استاندارد بروکر آلپاری در پلتفرم MT4 کافیست. بسیاری معتقدند یکی از بهترین انواع حساب های سایت آلپاری، همین حساب استاندارد است. زیرا امکان معامله 33 نماد جفت ارز و 2 نماد فلزات گران‌بها وجود دارد. میزان اسپرد هم 0.3 پیپ و شناور و بدون بهره است که سرعت انجام معاملات را افزایش می‌دهد. می‌توان گفت؛ یکی از مهم‌ترین مزیت‌های حساب استاندارد بروکر آلپاری، بدون بهره بودن و سرعت انجام آن است. 

حساب ECN

لازم به ذکر است که حساب استاندارد بروکر آلپاری در پلتفرم MT5 نیز ارائه می‌شود که شرایط معامله در آن با پلتفرم MT4 تفاوت چندانی نداشته و تنها حداقل موجودی‌ست که تفاوت آنها را رقم می‌زند. کاربران برای شروع معامله در حساب استاندارد سایت آلپاری در پلتفرم MT5 باید حداقل 100 دلار یا یورو حساب‌شان را شارژ نمایند. 

حساب ECN از آن دست حساب های سایت آلپاری است که محدودیت‌هایی برای کاربران دارد. یعنی کاربران برای استفاده از این حساب باید حداقل 500 دلار یا یورو موجودی داشته باشند، اهرم را بین 10 تا 3000 قرار دهند و کارمزد 6 دلاری پرداخت نمایند. 

حساب ECN PRO

این حساب تجاری امکان معامله بیش از 26 جفت ارز، 2 نماد CFD کالا، 6 نماد CFD شاخص بازار، 2 فلز گران‌بها و همچنین 1 نماد ارز دیجیتال را فراهم می‌آورد. اسپرد هم در این حساب 0.1 پیپ و شناور است! تاکنون از این حساب معاملاتی در بروکر آلپاری استفاده کرده‌اید؟ باید حواستان باشد که استفاده از حساب ECN تنها از طریق پلتفرم متاتریدر 5 (MT5) امکانپذیر است. 

حساب ECN پرو جزء بهترین حساب های معاملاتی بروکر آلپاری خصوصا برای معامله‌گران حرفه‌ای است. مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در این حساب ارائه می‌شود باعث شده تا کاربران بتوانند با کمک تکنولوژی‌های ECN، تمامی سفارشات و درخواست‌های خود را بدون کوچک‌ترین تاخیر زمانی ارسال و ثبت نمایند. 

علاوه بر این؛ معامله‌گران میتوانند با ثبت نام در بروکر آلپاری 26 جفت ارز، 2 نماد CFD کالا، 6 نماد شاخص بازار، 1 نماد ارز دیجیتال و 2 فلز گران‌بها را معامله نمایند. البته که با محدودیت‌هایی نیز روبرو هستند. مثلا حداقل موجودی برای استفاده از این حساب 500 دلار است، اسپرد صفر بوده و باید مبلغ 6 دلار را کارمزد بپردازند. 

حساب دمو یا آزمایشی

حساب دمو از آن دسته حساب‌هایی‌ست که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا قبل از هرگونه تصمیم‌گیری و ریسک روی سرمایه‌شان، استراتژی خود را آزمایش کنند و حساب دمو همانطور که از اسمش پیداست، نوعی از حساب‌های معاملاتی سایت آلپاری است که هیچ احتیاجی به واریز کردن پول برای ترید و معامله ندارد. تنها ساخت اکانت در پلتفرم MT4 و MT5 کافیست تا بتوانند از آن استفاده کنند.

حساب دمو بروکر آلپاری

در حساب دمو، کاربران یک فضای کاملا واقعی از بازار را با مقدار مشخصی از پول تجربه می‌کنند. حتی امکان معامله بر روی نمادهای مختلف در بازار فارکس نیز در این حساب وجود دارد. این شرایط به آنها این فرصت را می‌دهد تا استراتژی‌های خود را پیاده‌سازی کرده و یک تجربه واقعی از معامله را در دنیای فارکس رقم بزنند بدون آنکه استرسی از زیان و از دست رفتن پول را تجربه کنند. به عبارت ساده‌تر؛ این حساب بهترین گزینه برای شروع فعالیت و کسب تجربه در بازارهای مالی به شمار می‌آید. 

حساب پم 

این روزها اکثر کسانی که به دنبال یک سرمایه‌گذاری کم ریسک با سود بالا هستند، به سراغ حساب پم می‌روند. این حساب جزء بهترین حساب های معاملاتی بروکر آلپاری بوده که در اختیار تریدرها قرار می‌گیرد. به عبارتی، این حساب برای کسانی مناسب است که تمایل زیادی به سرمایه‌گذاری در بازار فارکس دارند، اما دانش کافی برای تحلیل و حضور در این بازار را نداشته یا اینکه فرصت کافی برای حضور در این بازار را ندارند! 

اما حساب پم در بروکر آلپاری به چه صورت عمل می‌کند؟ در این حساب کاربران پس از افتتاح حساب و شارژ اکانت، موجودی حساب‌شان را در اختیار تریدرهای باتجربه و کاربلد بازار فارکس و البته فعال در بروکر آلپاری قرار می‌دهند. آنها با پول کاربران معاملات را پیش می‌برند و به ازای فعالیتی که انجام می‌دهند، کارمزد دریافت می‌کنند. نکته اینجاست که یک سرمایه‌گذار می‌تواند در بروکر آلپاری همزمان بر روی چندین حساب پم سرمایه‌گذاری کرده و با تقسیم سرمایه و دارایی‌اش، ریسک موجود را به حداقل برساند. 

حساب اسلامی 

حساب اسلامی همانطور که از اسمش پیداست به معامله‌گران مسلمان این امکان را می‌دهد تا به صورت حلال به سرمایه‌گذاری بپردازند و مجبور به پرداخت ربا نباشند. این حساب بدون سواپ بوده و در متاتریدر 4 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. 

البته براساس قوانین موجود حساب اسلامی سایت آلپاری، معامله‌گران بجای پرداخت سواپ، به ازای هر لات، 3 دلار کمیسیون می‌پردازند. 

کدام یک از حساب های معاملاتی بروکر آلپاری بهتر است؟

در این مقاله به معرفی تمامی حساب های معاملاتی بروکر آلپاری پرداخته‌ایم. حال می‌دانید که هرکدام از این حساب‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و حواستان باشد که ویژگی‌های حساب‌های سایت آلپاری با بروکرهای دیگر متفاوت است و حتما قبل از شروع فعالیت در هر بروکری نسبت به قوانین حساب‌ها اطلاعات کاملی بدست آورید. 

کاربران باید براساس استراتژی‌هایی که در نظر دارند، نیازها، میزان تجربه، بودجه و همچنین شرایط خود، حساب مناسبی را در این کارگزاری انتخاب نمایند. از همین‌رو نمی‌توانیم یک حساب مشخص را به عنوان بهترین در این کارگزاری معرفی نمائیم.

با این حال اگر همچنان سوالی مدنظرتان بود و یا مسئله‌ای درخصوص حساب‌های سایت آلپاری ذهن شما را به خود مشغول کرد، از طریق بخش پشتیبانی با ما در ارتباط باشید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]

2 دیدگاه دربارهٔ «انواع حساب های معاملاتی بروکر آلپاری»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Advertisements
بنر