لوریج بروکر آلپاری

یکی از شرایط اصلی ورود به بازار فارکس و ارزهای دیجیتال، آشنایی کامل با اصطلاحات مربوط به این بازار مالی است. این اصطلاحات برای ثبت سفارش‌ها و انجام معاملات خرید و فروش ضروری محسوب می‌شوند و یکی از مهمترین آن‌ها لوریج یا اهرم نام دارد. در مواقعی که قصد معامله با مقدار سرمایه بیشتری را در بازار فارکس و ارز دیجیتال دارید، بایستی میزان لوریج بروکر آلپاری را به درستی انتخاب نمایید.

لوریج همان میزان اعتباری است که در دسترس معامله‌گران قرار می‌گیرد تا توسط آن بتوانند معاملات را با حجم بیشتری انجام دهند. در زمان ثبت‌نام در سایت آلپاری شما می‌توانید نوع حساب و همینطور میزان لوریج مد نظرتان را انتخاب کنید. البته در حین معاملات امکان تغییر میزان لوریج وجود ندارد.

لوریج بروکر آلپاری

در این بخش قصد داریم شما را با لوریج بروکر آلپاری و نحوه تغییر آن آشنا کنیم.

لوریج در آلپاری چیست؟

یکی از معروف‌ترین بروکرهای ایرانی در بازار مالی فارکس، بروکر آلپاری نام دارد. ضریب لوریج یک اعتبار محسوب می‌شود که به معامله‌گران امکان انجام معاملات با حجم بیشتری را می‌دهد. در زمان ثبت‌نام شما باید نوع حساب و میزان لوریج خود را تعیین کنید.

در بروکر آلپاری نیز معامله‌گران با توجه به نوع حساب و پلتفرم خود می‌توانند لوریج را تغییر دهند. البته انتخاب میزان لوریج در این بروکر به میزان درک شما از سرمایه و بازار بستگی دارد.

مقدار لوریج در حساب‌های آلپاری

یکی‌دیگر از مواردی که در بحث لوریج بروکر آلپاری باید مورد بررسی قرار بگیرد، مقدار لوریج در حساب‌های آلپاری است. حداکثر لوریج آلپاری 1:3000 بوده و مقدار آن در حساب‌های معاملاتی بروکر آلپاری به صورت زیر است:

 • لوریج حساب نانو آلپاری: این حساب با واریز اولیه 1 دلار امکان معامله با لوریج ثابت 1:500 را فراهم می‌کند.
 • لوریج حساب استاندارد آلپاری: لوریج بروکر آلپاری در این حساب به صورت شناور تا 1:1000 است که امکان معامله را با ارز پایه دلار، با واریز حداقل 50 دلار فراهم می‌کند.
 • لوریج حساب ECN آلپاری: این حساب بالاترین لوریج را تا 1:3000 ارائه می‌کند و از ویژگی‌های دیگر آن معامله با کمترین میزان اسپرد است.
 • لوریج حساب Pro ECN آلپاری: حداکثر لوریج این حساب 1:3000 است که در متاتریدر 4 ارائه می‌شود.

نحوه فعال کردن لوریج آلپاری

در زمان ثبت‌نام در بروکر آلپاری می‌توانید نوع حساب و تنظیم لوریج را تعیین کنید. برای این منظور در ابتدا نوع حساب معاملاتی خود را انتخاب کرده و لوریج را با ورود به پنل کاربریتان فعال کنید و در صورت نیاز، اقدام به تغییر آن نمایید. البته این کار باید قبل از انجام هر معامله صورت بگیرد و همانطور که اشاره شد، در حین معامله تنظیم و تغییر لوریج امکان‌پذیر نخواهد بود.

لازم به ذکر است که افزایش لوریج بر سرمایه‌ شما اثرگذار است و بروز هرگونه ضرری می‌تواند منجر به مسدود شدن حساب شما گردد.

تغییر لوریج در بروکر آلپاری پس از افتتاح حساب

از آنجایی که کاربران در بروکر آلپاری در زمان افتتاح حساب نمی‌توانند میزان لوریج را تغییر دهند، یکی از سوالات متداول این افراد نحوه تغییر لوریج در این بروکر است.

برای تنظیم لوریج یا اهرم در آلپاری باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ثبت‌نام در بروکر آلپاری
 • ورود به کابین و افتتاح حساب تجاری
 • کلیک بر روی شماره حساب تجاری مد نظر
 • انتحاب گزینه بررسی حساب
 • انتخاب گزینه تغییر لوریج
 • تغییر مقدار لوریج
 • وارد کردن رمز حساب
 • انتخاب گزینه تغییر

هدف از افزایش لوریج در معاملات، کسب سود حداکثری با سرمایه اندک است. البته میزان لوریج در آلپاری با مقدار سرمایه واقعی و مدیریت سرمایه ارتباط مستقیمی دارد. بدین ترتیب باز کردن حساب و تست کردن ضریب‌های اهرمی می‌تواند اولین قدم برای استفاده از لوریج بروکر آلپاری باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کرده و یا با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Advertisements
بنر